• T 9

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl 2023/2024

Riadny termín celoslovenského testovanie deviatakov

Celoslovenské testovanie žiakov ročníka ZŠ (Testovanie 9 2024 alebo T9 2024) sa uskutoční 20. marca 2024 (streda) z predmetov

• matematika,
            • slovenský jazyk a literatúra (okrem škôl s vyučovacím jazykom maďarským),
            • maďarský jazyk a literatúra (na školách s vyučovacím jazykom maďarským)

Celoslovenské testovanie žiakov ročníka ZŠ (Testovanie 9 2024 alebo T9 2024) sa uskutoční 21. marca 2024 (štvrtok) z predmetov

• slovenský jazyk a slovenská literatúra (na školách s vyučovacím jazykom maďarským),
            • ukrajinský jazyk a literatúra (na školách s vyučovacím jazykom ukrajinským).

Na testovaní sa zúčastnia všetci žiaci 9. ročníka ZŠ, 4. ročníka gymnázií a stredných športových škôl s osemročným vzdelávacím programom, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.

Náhradný termín Testovania 9 2024 sa uskutoční 4. apríla a 5. apríla 2024 (štvrtok, piatok).

Informácie o testovaní deviatakov 2024 budeme priebežne aktualizovať.

Dôležité informácie pre deviatakov a ich rodičov

Čo je cieľom testovania 9?

Cieľom testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy.

Obsah testovania 9

Začiatok testovania 9

• Začiatok písania testov Testovanie-9 je 20. marca 2024 (streda) o 8.00 h.

Povolené pomôcky

• kalkulačky, rysovacie pomôcky, modré guľôčkové pero.

Zakázané pomôcky

• mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

Zdroj: https://monitor9.zones.sk/testovanie9/