• Národné merania T5 a T9

• Šk. rok 2023/24

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl

Riadny termín celoslovenského testovanie deviatakov

Celoslovenské testovanie žiakov ročníka ZŠ (Testovanie 9 2024 alebo T9 2024) sa uskutoční 20. marca 2024 (streda) z predmetov

• matematika,
          • slovenský jazyk a literatúra (okrem škôl s vyučovacím jazykom maďarským),
          • maďarský jazyk a literatúra (na školách s vyučovacím jazykom maďarským)

Celoslovenské testovanie žiakov ročníka ZŠ (Testovanie 9 2024 alebo T9 2024) sa uskutoční 21. marca 2024 (štvrtok) z predmetov

• slovenský jazyk a slovenská literatúra (na školách s vyučovacím jazykom maďarským),
          • ukrajinský jazyk a literatúra (na školách s vyučovacím jazykom ukrajinským).

Na testovaní sa zúčastnia všetci žiaci 9. ročníka ZŠ, 4. ročníka gymnázií a stredných športových škôl s osemročným vzdelávacím programom, okrem žiakov vzdelávaných podľa vzdelávacích programov pre žiakov s mentálnym postihnutím.

Náhradný termín Testovania 9 2024 sa uskutoční 4. apríla a 5. apríla 2024 (štvrtok, piatok).

Informácie o testovaní deviatakov 2024 budeme priebežne aktualizovať.

Dôležité informácie pre deviatakov a ich rodičov

Čo je cieľom testovania 9?

Cieľom testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy.

Obsah testovania 9

Začiatok testovania 9

• Začiatok písania testov Testovanie-9 je 20. marca 2024 (streda) o 8.00 h.

Povolené pomôcky

• kalkulačky, rysovacie pomôcky, modré guľôčkové pero.

Zakázané pomôcky

• mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

Zdroj: https://monitor9.zones.sk/testovanie9/

Šk. rok 2022/23

T 5

CELOSLOVENSKÉ TESTOVANIE ŽIAKOV 5. ROČNÍKA ZÁKLADNÝCH ŠKÔL

Na základe rozhodnutia ministra školstva č. 2023/4840:1-A810 sa v školskom roku 2022/2023  ruší  externé testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl - Testovanie 5 2023 (T5 2023).

Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) bude v školskom roku 2022/23 realizovať celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ v súlade s platným znením §155 a 156 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Externé testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl v školskom roku 2022/2023 (Testovanie 5 2023) sa uskutoční :

v riadnom termíne 17. mája 2023  z predmetov:

• matematika
          • slovenský jazyk a literatúra

Testovania sa zúčastnia všetci žiaci 5. ročníka okrem žiakov s mentálnym postihnutím. Je preto potrebné, aby ste si so svojím dieťaťom neplánovali na deň testovania žiadne lekárske vyšetrenia, úradné a iné záležitosti.

Podrobnejšie informácie o Celoslovenskom testovaní žiakov 5. ročníka ZŠ si môžete pozrieť aj na webovej stránke

Venujte tiež pozornosť pokynom k testovaniu, ktoré dostanú všetci žiaci 5. ročníka.

T 9

CELOSLOVENSKÉ TESTOVANIE ŽIAKOV 9. ROČNÍKA ZÁKLADNÝCH ŠKÔL

Dňa 22. marca 2023 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl pod názvom

Testovanie 9 – 2022

Testovanie  je určené  všetkým  žiakom  9. ročníka základných škôl a 4. ročníka gymnázií s osemročným vzdelávacím programom v SR vrátane žiakov so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami (okrem žiakov s mentálnym postihnutím).

Žiaci  budú testovaní z predmetov matematika,  slovenský jazyk a literatúra.

Náhradný termín Testovania 9 - 2022 sa uskutoční 4. a 5. apríla 2023.

Informácie k Testovaniu 9 - 2023 nájdete na stránke: