• Spôsob úhrady CVČ v šk. roku 2023/24

Výška poplatku pre CVČ za žiaka je stanovená Všeobecne záväzným nariadením mesta Prešov (VZN)  č. 2/2023. Dňa 30. 8. 2023 na zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Prešove schválili poslanci návrh VZN o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Oproti pôvodnému dôjde k niekoľkým zmenám:

1. Žiak, ak odovzdá vzdelávací poukaz CVČ, platí 8 eur mesačne.
          2. Žiak, ak neodovzdá vzdelávací poukaz CVČ, platí 9 eur mesačne.

V prípade prerušenia prevádzky z dôvodu mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu, príspevok je vo výške 50% z tohto príspevku za mesiac, v ktorom je prevádzka prerušená.

Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť CVČ sa neuhrádza vo výnimočných prípadoch špecifikovaných vo VZN č. 2/2023. Ide o situáciu ak sa žiak pre vážne zdravotné alebo rodinné dôvody nemôže preukázateľne zúčastňovať činnosti CVČ nepretržite viac ako 4 týždne a rodič písomne požiada o vrátenie príspevku na činnosť CVČ riaditeľa školy. O ďalších výnimočných situáciách riaditeľstvo školy informuje prostredníctvom edupage a internetovej stránky školy.

ČVČ pri ZŠ Mirka Nešpora rešpektuje Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prešov č. 2/2023 o výške príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniech v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. V prípade zmeny financovania budú aktuálne informácie uvedené na stránke našej školy.

Spôsob úhrady CVČ na účet:

Spôsob úhrady príspevku za CVČ bude v školskom roku 2023/2024 nasledovný:

1. Platba sa uhrádza na účet CVČ v tvare IBAN: SK95 1111 0000 0011 7959 9010
          2. V správe pre prijímateľa je potrebné uviesť text v tomto tvare: Priezvisko, meno a triedu (žiaka).
          3. Zálohová platba sa uhrádza dva krát ročne:
          1. v septembri (mesiace 9., 10, 11., 12., 1.) do konca septembra 2023
          2. v januári  (mesiace 2., 3., 4., 5., 6.)  do konca januára 2024