• Jarné prázdniny
      • Riaditeľstvo školy, na základe rozhodnutia MŠVV a Š SR  oznamuje, že jarné prázdniny v školskom roku 2020/2021 sa uskutočnia v termíne:

                                                    22.02.2021 – 26.02.2021

       Činnosť Školského klubu detí a školskej jedálne sú mimo prevádzky.

      • Medzinárodný deň materinského jazyka (19. 2. 2021)
      • 21. február je Medzinárodným dňom materinského jazyka. Aj naši žiaci si uvedomujú, že materinský jazyk nás sprevádza celým životom a predstavuje kultúrne dedičstvo, ktoré treba chrániť a rozvíjať. Dokázali to aj básňami a prózou, ktoré nemožno nazvať inak ako  skvelé , inšpiratívne a podnetné.
       Pripravili sme špeciálne vydanie časopisu našej školy MN magazín, v ktorom sa s prácami nádejných mladých autorov môžete oboznámiť.
       Prijmite naše pozvanie na umelecký zážitok. Pohodlne sa usaďte a začítajte sa do tvorby žiakov našej školy.
       Príjemný umelecký zážitok!

       Časopis sa nachádza na stránke predmetu slovenský jazyk a literatúra na tejto adrese: slovenský jazyk a literatúra

       Predmetová komisia SJL

      • Karneval v ŠKD (19. 2. 2021)
      • Po karnevalovom vyučovaní sme pokračovali v karnevale aj popoludní. Naše masky si užili karneval celý deň…. Už teraz sa tešíme, keď sa budeme môcť stretnúť a zabaviť sa všetci spolu.

       D. Jankovichová a vychovávateľky ŠKD

      • Karneval na I. stupni (18. 2. 2021)
      • Fašiangy sú obdobím radosti a zábavy. Aj v našej ZŠ sa z tried v dňoch 15. a 16.2. ozývala hudba a šťastný detský smiech. Žiaci sa zmenili na princezné, šašov, pirátov a rôzne iné originálne masky, v ktorých sa tancovalo, súťažilo i učilo. Verte, že tancovať a súťažiť v niektorých maskách nebolo až také jednoduché. Každá jedna maska však bola jedinečná a úžasná a preto i každá zvíťazila. Odmenou pre všetkých okrem sladkostí a diplomu boli rozžiarené detské očká, radosť, dobrá nálada a pekný zážitok, na ktorý budeme dlho spomínať.

       Mgr. Daša Mochňacká, učiteľky I. stupňa

      • Hurá, nasnežilo! (18. 2. 2021)
      • Žiaci I.A si krásu zimy a novej snehovej nádielky užívajú na školskom dvore aj  počas tejto náročnej doby. Nezabúdajú na pohyb a plnia aj rôzne pohybové úlohy. Pozrite sa, akú majú radosť z pohybu a sánkovania.

       Mgr. Daša Mochňacká 

      • Zimné radovánky II.B triedy (17. 2. 2021)
      • „Zima, zima tu je, sniežik poletuje.
       Poletuje, pekne sadá, Nešporák si sánky hľadá.“

       Pobyt v zimnej prírode je pre deti blahodarný a dôležitý, a preto je správne, ak sú deti v každom ročnom období čo najviac na čerstvom vzduchu. Žiaci II.B sú vonku každý deň a navyše veľmi radi. A je úplne jedno, či je zima a či leto. No zima má predsa len väčšie čaro. Sánky, guľovačka, stavanie snehových domčekov a anjelov - to všetko sú činnosti, ktoré deťom prinášajú mnoho zábavy a potešenia. Užívajú si nádhery pani Zimy, ktorá ešte nepovedala svoje posledné slovo. 

       Mgr. J. Ďuricová
        

      • Fašiangy v 3. A
      • Aj keď sme si v súčasnej ťažkej situácii nemohli užiť  fašiangový karneval ako po iné roky, predsa sme sa dobre zabavili.

       Pripravili sme si svoje masky, predstavili ich svojim spolužiakom a učenie nám v nich išlo hneď veselšie.

       Na záver nás čakala samozrejme aj sladká odmena a ešte aj malé prekvapenie.

      • Víkendové testovanie a nástup do školy od 15.2.2021
      • Od 15. februára 2021 prebieha výuka:

       1. stupeň - prezenčne /podmienka test zákonného zástupcu a vypísané čestné vyhlásenie s dátumom testovania /test nesmie byť starší ako 7 dní/

       2. stupeň - dištančne podľa rozvrhu

       Od 15.2.2021 pri vstupe detí 1. stupňa do školy je potrebné odovzdať:Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti a k nahliadnutiu certifikát o negatívnom teste/aktuálne tlačivá dostali žiaci v škole a nájdete ho aj tu: Zakonny_zastupca_cestne_vyhlasenie.docx

       Cez víkend t.j. 13.2.2021 a 14.2.2021 sa bude testovať na všetkých základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov.

       Testovanie bude prebiehať od 8:00-12:00 a 12:45 – 17:00. Posledné odbery o 16:30. /bez objednávania času/

       Registrujte sa vopred a nečakajte na výsledky.

       Je možné využiť registračný systém na antigénové testovanie. Stačí vyplniť registračný formulár na web stránke:

       https://trustoneapp.com/registration/slovakia/ 

       ​​​​​​​a následne si stiahnuť aplikáciu do smartfónu. Do samotnej aplikácie sa každý užívateľ prihlási pomocou prístupových údajov, ktoré budú zaslané na e-mailovú adresu uvedenú pri registrácii.Po prihlásení do aplikácie každý užívateľ uvidí svoj vlastný vygenerovaný QR kód, ktorým sa preukáže priamo na odbernom mieste. QR kód umožní pracovníkom na odberných miestach rýchlejšie vybaviť záujemcov o testovanie, vďaka čomu sa skráti aj doba čakania ľudí v radoch.

      • Olympiáda v anglickom jazyku, krajské kolo (16. 2. 2021)
      • Každoročne sa žiaci našej šloly zúčastňujú postupovej súťaži Olympiády v anglickom jazyku. Aj v týchto neľahkých podmienkach dištančného vzdelávania a hlavne online súťaženia sme nezaháľali a pridali sme sa k tým, ktorí majú chuť a vôľu súťažiť. 
       Tomáš Leško (7.A) v kategórií 1C (native speaker) v týchto dňoch  reprezentoval našu školu a zúčastnil sa online KRAJSKÉHO KOLA Olympiády v anglickom jazyku. Získal krásne 2. MIESTO, za čo mu srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa takých úspechov. Sme na teba pyšní.
           „ WE ARE PROUD OF YOU“  

       Mgr.  A. Repaská

      • Návrat do škôl od 8.2.2021
      • Na základe platného rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu a uznesenia Vlády SR sa upravuje vyučovanie v školách a prevádzka v školských zariadeniach od 8. februára 2021.

       1. stupeň - prezenčne /podmienka test zákonného zástupcu a cestne_vyhlasenie.docx           

       2. stupeň - dištančne podľa rozvrhu

       Pri nástupe detí 1. stupňa je potrebné odovzdať: Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti a k nahliadnutiu certifikát o negatívnom teste.

       Odkaz na tlačivo nájdete aj na konci tohto oznamu.

       Všetci žiaci I. stupňa budú prihlásení od 8.2.2021 na obed.

       V prípade, že sa dieťa vyučovania nezúčastní, žiadame rodičov o odhlásenie zo stravy do 8.2.2021 do 8:00.

      • Ako sme sa učili ruštinu (9. 2. 2021)
      • Učenie sa cudzieho jazyka nie je len o precvičovaní slovíčok, či gramatiky. Dôležité je spoznávať históriu a kultúru krajiny, jazyk ktorej sa učíme. 
       Aby sme počas dištančka neupadli do stereotypu, neváhala som osloviť mamičku jedného z deviatakov a pozvala ju na online hodinu ruského jazyka. Pani J. Jačišinová pracovala v cestovnej kancelárii,  preto sa s našimi ruštinármi podelila o množstvo zaujímavých informácií o ruskom Petrohrade. Žiaci si s veľkým záujmom pozreli prezentáciu a video, ktoré pre nich pripravila. Pripojila aj „pikošky“ o životnom štýle Petrohradčanov. 
       Opäť sa potvrdilo, že rodičia sú pre našu školu nenahraditeľnými partnermi. 
       Спасибо вам большое!

       Mgr. S. Jančová

      • Bezpečný internet (9. 2. 2021)
      • Druhý mesiac v roku, druhý týždeň v mesiaci, druhý deň v týždni...tento rok „Deň bezpečného internetu“ pripadá na 9. február.
       V spolupráci s KR PZ v Prešove sa na našej škole v rámci vyučovania online formou realizuje preventívna aktivita so žiakmi II. stupňa venovaná bezpečnosti na internete, ktorej cieľom je zvýšenie informovanosti a právneho vedomia najmä detí a žiakov na úseku bezpečného používania moderných informačných a komunikačných technológií s dôrazom na riziká spojené s používaním internetu (napr. pri uverejňovaní rôznych fotografií, videí, a informácií, kde by mali byť obozretnejšie, nakoľko digitálne stopy, poznámky a prejavy sa veľmi ťažko z internetu odstraňujú a svojim nezodpovedným a laxným prístupom v anonymnom priestore virtuálneho sveta sa ľahko dostanú do problémov alebo k osobám, ktoré ich môžu zneužiť).

       Leták kamapane + test Zamotaný v sieti sa nachádzajú na tejto adrese: Bezpečný internet

      • Karnevalový pozdrav z I.C (8. 2. 2021)
      • Keďže je február, fašiangy v plnom prúde a okrem iného február je mesiac, kedy sa zvykli organizovať plesy, rôzne zábavy a karnevaly, tak sme si online vyučovanie v I.C spestrili karnevalom. Prváci sa v piatok na poslednú online vyučovaciu hodinu prihlásili trochu inak... ako srnka, líška, auto, spiderman, policajt či motýľ. Rozprávali sme sa, hádali hádanky, počúvali hudbu a tancovali. Prváci Vás všetkých pozdravujú a tešia sa už do školy!
       Žiaci I.C a p. učiteľka Pivovarníková

      • Pozdrav zo školy (5. 2. 2021)
      • Žiaci učiaci sa online v škole Vás pozdravujú a tešia sa na svojich spolužiakov z I. stupňa a na svoje pani učiteľky. Čas v škole trávia aj takto:

      • Prikrmujeme vtáčiky (3. 2. 2021)
      • Na fotografiách si môžete pozrieť, ako naši žiaci pomáhajú vtáčikom na školskom dvore a v átriu školy správnymi dobrotami prežiť zimné obdobie a všetci veríme, že sa nám na jar odvďačia svojim spevom :)
       Bc. Alena Filičková

      • Básnické črievko (2. 2. 2021)
      • Počas dištančného štúdia naši žiaci nezaháľajú a tvoria. 😊 Keď Vás chytí MÚZA, tak sa jej jednoducho nedá odolať. No a keď sa k tomu pridá talent, tak to môže vypáliť aj ako tento krásny a vtipný výtvor našej žiačky z 5.A triedy. 
        

         

      • Každý týždeň jeden pokus (alebo aj dva – tri ) (1. 2. 2021)
      • Ak si pri pozeraní nášho videa budete pretierať oči, vedzte, že to bol náš cieľ.

       Očné klamy detailne opíšu naši šikovní žiaci: Leo Petrišin, Dejan Houdek, Hanka Kubániová, Noemka Stiskalová a hosťujúca žiačka Sonička Petrufová. Pokus s otváracím kvietkom (venovaním)  predvedie Dianka Kaňuková.  Fotodokumentáciou prispeli žiaci Marek Lorinc a Lillka Čajková.

       Stojí za pozretie a vyskúšanie.
       Žiaci III.B a tr. učiteľka Mgr. N. Petrufová

       PS: Ak si fanúšik pokusov aj ty, určite nám pošli ten svoj na petrufova.nespora@gmail.com, radi si ho pozrieme.

   • Kontakty

    • Základná škola, Mirka Nešpora 2, Prešov
    • nespora2@gmail.com
    • 051/ 7710957
    • Mirka Nešpora 2, 080 01 Prešov
    • www.zsnespo.sk www.nespora.edupage.org
    • Mgr. Jaroslav Bizub
   • zatiaľ žiadne údaje