• Dištančné vzdelávanie pokračuje aj od 1.2. 2021
            • 29. 1. 2021
            • Riaditeľstvo školy oznamuje, že na základe rozhodnutia konzília epidemiológov, od 1. februára 2021 budú všetci žiaci 1.- 9. ročníka naďalej pokračovať vo vzdelávaní dištančnou formou podľa stáleho rozvrhu hodín. ŠKD bude naďalej otvorené pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre.

• Informácie o termínoch a podmienkach prijatia na stredné školy
            • 27. 1. 2021
            • Rozhodnutie ministra z 26. 1. 2021

Minister školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 a § 161k zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov rozhoduje takto:

1. Termín na zverejnenie podmienok prijatia na štúdium v strednej škole na štúdium v odboroch vzdelávania stredných škôl, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo nadania a v ostatných odboroch vzdelávania stredných škôl, je do 26. februára 2021.

2. Termín na doručenie prihlášky na vzdelávanie v strednej škole (ďalej len „prihláška“) zákonným zástupcom žiaka alebo plnoletým žiakom riaditeľovi základnej školy je pre všetky odbory vzdelávania do 8. apríla 2021.

3. K prihláške sa vyžaduje potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti žiaka, len ak ide o študijný odbor alebo o učebný odbor uvedený v prílohe č. 1. Vzor potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti žiaka je uvedený v prílohe č. 2.

4. Termín na odoslanie prihlášok riaditeľom základnej školy na strednú školu je pre všetky odbory vzdelávania do 16. apríla 2021.

5. Ak sa na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu neuskutoční niektorá časť prijímacieho konania na školský rok 2021/2022, príslušné kritérium sa nebude hodnotiť žiakom, ktorí príslušnú časť prijímacieho konania neabsolvujú.

6. Termín na rozhodnutie riaditeľa strednej školy o prijatí alebo o neprijatí žiaka na základe výsledkov prijímacieho konania a zverejnenie zoznamu uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania na webovom sídle strednej školy alebo na výveske školy je do 20. mája 2021.

7. Termín na doručenie rozhodnutia riaditeľa strednej školy o prijatí alebo o neprijatí žiaka na základe výsledkov prijímacieho konania zákonnému zástupcovi žiaka alebo plnoletému žiakovi cez informačný systém základnej školy napr. EduPage, odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu, poštou alebo do elektronickej schránky je do 20. mája 2021.

8. Termín na doručenie potvrdenia o nastúpení žiaka na štúdium alebo potvrdenia o nenastúpení žiaka na štúdium strednej škole je do 25. mája 2021; potvrdenie sa doručuje cez informačný systém základnej školy (napr. EduPage), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom emailu,poštou na adresu strednej školy alebo do elektronickej schránky strednej školy. Rozhodujúci je dátum doručenia strednej škole.

Vzor potvrdenia o nastúpení žiaka na štúdium alebo potvrdenia o nenastúpení žiaka na štúdium je uvedený v prílohe č. 3.

Odôvodnenie: Toto rozhodnutie reaguje na vývoj epidemiologickej situácie v priebehu školského roka 2020/2021.Termíny rozhodujúce pre organizáciu školského roka 2020/2021 sa určujú v nadväznosti na epidemiologickú situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19.

Súbory na stiahnutie

• Každý týždeň jeden pokus (27. 1. 2021)
            • 27. 1. 2021
            • Tretiaci si dištančné vyučovanie spestrujú objavovaním a spoznávaním. Ich dohoda znie:  „Koľko týždňov bude trvať „dištančko“, toľko objavov si urobíme." Zatiaľ máme tri.  Čo poviete koľko ešte? Pokusmi Vás detailne sprevádzajú naše šikovné žiačky Dianka Kaňuková a Noemka Stiskalová.

Stojí za pozretie a vyskúšanie.
              Žiaci III.B a tr. učiteľka Mgr. N. Petrufová

• Biologická olympiáda (25. 1. 2021)
            • 25. 1. 2021
            • Milí priatelia,

napriek tomu, že sa práve nestretávame na pôde školy, šikovnosť žiakov a chuť súťažiť nás podnietila k realizácii školského kola biologickej olympiády v kategórii C online formou. V tejto kategórii sa dňa 18.12. online stretli žiaci tried ôsmeho ročníka.

A takéto sú výsledky:

Počet súťažiacich: 6

Úspešní riešitelia: Alica Fečová (VIII.A), Peter Anderko (VIII.A), Kristína Špirengová (VIII.B), Timotej Taiš (VIII.B), Tadeáš Taiš (VIII.B), Soňa Vašková (VIII.A)

Postupujúci do okresného kola: Alica Fečová,  Peter Anderko

Blahoželáme úspešným riešiteľom a držíme palce postupujúcim do okresného kola, ktoré sa uskutoční začiatkom februára 2021.

• Dištančné vzdelávanie pokračuje aj od 25.1. 2021
            • 15. 1. 2021
            • Vážení rodičia, milí žiaci.

Riaditeľstvo školy, na základe rozhodnutia MŠVV a Š SR zo dňa 8.1.2021, oznamuje, že od 25. januára 2021 všetci žiaci 1.- 9. ročníka naďalej pokračujú vo vzdelávaní dištančnou formou podľa stáleho rozvrhu hodín.

• Pasovačka prvákov 2020
            • 19. 1. 2021
            • Všetci naši prváci majú za sebou pasovačku, ktorá sa konala dňa 26.11. a 16.12. 2020, v triedach 1.A, 1.B a 1.C. Prváci si pripravili krásny program, ale najviac sa tešili na pasovanie naším p. riaditeľom, ktorý ich pasoval za ,, ozajstných žiakov nešporákov ". Za svoje vystúpenie dostali odmenu, medailu a tričko, ktoré im bude pripomínať  tento, pre nich slávnostný deň. Aj keď nemali možnosť rodičia si vychutnať túto akciu s nami v škole, z dôvodu pandemických opatrení, môžu byť na svojich prváčikov hrdí ako to hravo zvládli. D. Jankovichová, tr.učiteľky a vychovávateľky 1.ročníkov.

• Vyučovanie od 11.1.2021
            • 7. 1. 2021
            • Vážení rodičia, milí žiaci.

Riaditeľstvo školy, na základe  rozhodnutia  MŠVV a Š SR zo dňa 4.1.2021, oznamuje, že od 11. januára 2021  všetci žiaci  1.- 9.ročníka  pokračujú vo vzdelávaní dištančnou formou podľa stáleho rozvrhu hodín.